Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Avond met Jan de Breet online

14 februari 2021 @ 20:00 – 21:00

In het Cunda-sutta (sutta 47.13 in de Samyutta-Nikaya, deel 5, Satipatthana-Saμyutta) hoort de Boeddha van het overlijden van de eerwaarde Sariputta.

Ananda, zijn trouwe vriend en metgezel is door dit bericht helemaal van slag. De Boeddha onderricht hem – en ons – over het gegeven dat we van alles wat ons dierbaar is, afscheid moeten nemen. Daar valt niet aan te ontkomen. Op 14 februari, de dag voor Parinirvana, luisteren we naar dit sutta dat wordt voorgelezen door Jan de Breet. Hij vertaalt al vele jaren de sutta’s uit de Pali-Canon vanuit het Pali in het Nederlands.

Parina gaat met Jan in gesprek over het sutta en na afloop is er gelegenheid om met elkaar uit te wisselen. Het gesprek tussen Jan en Parina is vooraf opgenomen.